יום שלישי, 29 בינואר 2008

מכרז מכונות השתייה בקמפוס

האוניברסיטה מוציאה בקרוב (מאוד) מכרז לזכיין שיפעיל את המכונות האוטומטיות לממכר מזון ושתייה בקמפוס.
הזכיין הנוכחי הוחלף כי הוא לא ממלא בזמן את המכונות.
אני עדיין לא יודע כיצד יהיה בנוי המכרז וכיצד הזכיין ישלם לאוניברסיטה.
מן הסתם המחירים אינם השיקול היחיד שמנחה את האוניברסיטה (או את האגודה) לבחור בזכיין מסויים.

שימו לב גם להבהרות שקיבלתי מהאגודה:

שי שלום,אני מודע לכך שמחירי השתייה הקרה במכונות בקמפוס גבוהה יחסית מחלק מהאוניברסיטאות בארץ (ערכנו השוואת מחירים בננו לשאר האוניברסיטאות לקראת המכרז).

כמו שהסברתי בישיבת המועצה הראשונה, כחלק מהלך הרוחות בשנים האחרונות, האוניברסיטה מנסה למקסם רווחים בכל מכרז שהיא מפרסמת. ולכן ההיגיון שלי ושלך שכגוף צרכני גדול אנו יכולים לדרוש הוזלת מחירים,

לא תקף עבור גורמי המנהל באוניברסיטה: ככל שהזכיין יוכל להפקיע מחירים כך הוא ישלם לאוניברסיטה יותר כסף. יש כאלה שקוראים לזה הפרטה, אני קורא לזה נסיגה של האוניברסיטה מהמחויבויות שלה לסטודנטים.האגודה מכינה דף עמדה בנוגע למכרז שייצא בקרוב, בו ארבע דרישות מרכזיות:1. מחירים - הוזלת מחירים כך שלפחות ישתוו לאלו באוניברסיטת חיפה וב"ש. (האגודה ביקשה הוזלה של כ70 אגורות במחירי המשקאות הקלים).

2. פיקוח אלקטרוני - אנו מנסים לחייב דרך המכרז את הזכיין להפעיל מערכת שתתן לאגודה אפשרות לראות וויזואלית (באינטרנט) את מצב התקינות והמלאי במכונות.

3. . מיקומים - הוספת מכונות במקומות בהם ישנו צורך. (נושא מאוד בעייתי כי ישנם בניינים בהם יש בלעדיות למכונות שמציבות הקפיטריות).

4. נגישות - אנו מקווים לחייב דרך המכרז את הזכיין להציב מכונות נגישות לבעלי מוגבלויות פיסיות. (עיוורים, נכים וכיוב')נכון להיום- אחרי חודש וחצי של עבודה קשה שכללה מחקר ושעות אינסופיות עם חברי הוועדה המשקית כלכלית שמוציאה את המכרז, ואחרי שהגשנו את נייר העמדה הראשוני (שכלל את דרישות 1 ו2) אני מעריך שנצליח להשיג (לפחות חלקית) את היעדים שהצבנו לעצמנו במכרז.אני אנסה לברר השבוע אם יהיה ניתן להעביר לנציגים את פרטי המכרז בדוא"ל.

במידה והוועדה תחליט כי מדובר ב'מכרז פתוח' (שמפורסם בעיתון), הדבר יהיה אפשרי.


רן לבנה

ראש מחלקת מנהל ותכנון

אגודת הסטודנטים / אוניברסיטת תל-אביב

משרד: 03-6407656

פקס: 03-6407665

נייד: 052-4422304

אין תגובות: